2005 m. lapkritis: orų prognozės oro prekybininkams
1951, RCA padarė nuostabų atradimą. John H. Nelson, RCA mokslininkas, buvo įgaliotas komunikacijos milžino surasti priežastį magnetinių audrų, kurios nekaip manyta iššluostys trumpabangio radijo signalus, tokiu būdu esančius didelio piniginio praradimo priežastis ir kompanijai ir jos klientams. Nelson pirmose apgalvotose Saulės dėmėse kaip svarbiausia priežastis, bet užbaigė atradimą, kad magnetinės audros sutapo su padėtimi planetų dėl vieno kito ir saulės. Nelson sėkmingai panaudojo šį prognozės metodą per daug metų po to, kad išeitų, mėnesiai iš anksto, tikslus magnetinių audrų ilgo diapazono pranašavimas, kol jis nepaliko RCA 1968.
Jo darbas nepriklausomai patvirtino Johannes Kepler ilgo diapazono orai sistemą. Kepler pastebėjo, kad planetinės padėtys sutapo su sudarymu oro sistemų čia ant žemės, kuri savo ruožtu pagamino audras, sausras, potvyniai ir taip toliau. Jo pirmas šepetys su garbe atvyko ne dėl jo prasiveržimo dėl planetinių įstatymų judėjimo, bet dėl jo tikslios sunkios žiemos ilgo diapazono orai, kurie padeda Styermark, Vokietija ant ledo 1593. Kadangi planetiniai ciklai gali būti apskaičiuotais mėnesiais ir metais iš anksto, Kepler metodas leidžia mums toliau ištyrinėti ateitį, negu ortodoksiniai metodai leidžia.
Dabar, tradicinė meteorologija negali nuspėti orai daugiau kaip trys dienos iš anksto. Net su pagalba didžiausio oro kompiuterio pasaulyje, kurio greiti žaibu skaičiavimai artėja prie apytiksliai 400 milijonų per sekundę, šitų trijų dienų prognozių rezultatai yra spekuliatyvūs; jo šešių iki septynių dienos prognozės neturi jokios tikros vertės. Kepler metodas gali iš tikrųjų būti Netikėta laime paskui labai daug nesenų galingų orai Klaipėdoje katastrofų.
Ilgo diapazono orų prognozes 2005 m. lapkritį dabar skelbia URL, paminėtame apačioje. Ilgo diapazono prognozės 2005 m. balandį buvo 82 procentai tikslios. Birželio prognozės tikslumas buvo 81 procentas, tuo metu, kai liepa ir rugpjūtis nuspėtas tikslumas buvo 64 ir 88 procentai atitinkamai.