Virtuvės baldai
Nustatyta, kad kasdien maistą gaminanti namų šeimininkė per metus maisto gaminimo erdvėje nueina per du milijonus žingsnių. Bet kiekvienos dienos kelionę įmanoma sutrumpinti, jei atkreipsite dėmesį į profesionalų rekomendacijas, kaip virtuvės baldai aplinką gali paversti funkcionalia ir ergonomiška.
Projektuodami virtuvinius baldus stengiamės, jog virtuvės baldai būtų ne tik estetiški, bet ir funkcionalūs. Virtuvėje bus suplanuota funkcionali maisto gamybos zona, jei rinksitės pagal jums specialiai ruoštą projektą pagamintus virtuvinius baldus, ne tik išpildančius ir efektyviai išpildančius turimą ribotą erdvę, tačiau ir atitinkančius konkrečius jūsų poreikius.
Baldai virtuvei bus ergonomiški, jeigu išvengsite būdingiausių baldų projektavimo problemų:
1. Baldai virtuvėje, kurių nepatogus stalviršio aukštis. Jei netinkamai parenkamas virtuvės baldų stalviršio aukštis, aukštam žmogui teks lenktis prie darbastalio, o žemiems – aukščiau kelti rankas, tad stovėdami nepatogiai susilenkę ir įtempę raumenis greit nuvargsta, tampa lėtas gaminimo procesas ir nelieka maisto gaminimo teikiamo malonumo.
2. Virtuvės baldai, kuriuose nėra pakankamai erdvės virtuvinei įrangai. Virtuvės baldai susideda iš spintelių ir stalčių. Virtuvės baldai turi turėti tiek spintelių ir stalčių, tiek, kad atvėrus baldų dureles daiktai nekristų iš lentynų.
3. Virtuviniai baldai su sudėtingai pasiekiamomis kampinėmis spintelėmis. Jei kiekvieną kartą prireikus puodo reikia iš toli esančios kampinės spintelės traukti visus daiktus, kad jį pasiekti, maistas bus gaminamas žymiai ilgiau, ir gaminimo procesas jus vargins.
4. Virtuvės baldai be pašvietimo. Jei po pakabintomis virtuvės spintelėmis neįrengtas apšvietimas, yra tamsi darbo zona. Šviesos trūkumas darbo zonoje, kurioje gaminamas maistas, priverčia telkti dėmesį, įtempti regėjimą, tad nieko nuostabaus, kad netrukus pasijuntate pavargę ir susierzinę. Virtuvės baldai privalo turėti papildomą apšvietimą.
5. Virtuvės baldai pagal standartą. Virtuvėje dažniausiai dirba vienas asmuo, tad baldai geriausiai, jei pritaikyti to asmens aukščiui, įpročiams.
6. blogai išdėtyti virtuvės baldai. Esminiai virtuvės centrai: plautuvė, kaitlentė, šaldytuvas turi sudaryti trikampį.
7. Blogas virtuvės baldų suskirstymas į zonas. Išskirtos 5 virtuvinių baldų sritys:
• maisto gaminių saugojimo zona. Čia laikomos einamiausios maisto atsargos;
• indų talpinimo zona. Virtuvės baldų dalis (spintelės ir stalčiai), kurioje laikomi indai;
• valymo priemonių saugojimo vieta. Šioje virtuvės baldų dalyje laikomi įvairiausi plovikliai, valikliai;
• Įrankių laikymo zona. Virtuvės baldai turi turėti pakankamai stalčių, kad būtų galima sudėti visus dažniausiai naudojamus įrankius.
• maisto gamybos zona. Virtuvės baldai bus funkcionalūs tik tada, kai bus skiriama pakankamas kiekis erdvės maisto ruošimui.
Virtuvės baldai turi būti planuojami ir gaminami profesionalų, tuomet Jūsų baldai virtuvėje bus patogūs, estetiški ir funkcionalūs.