Kodėl išsiskirti tampa vis sudėtingiau?
Niekam ne paslaptis, jog skyrybų paslaugos visame pasaulyje tampa vis populiaresnė paslauga, nes padaugėjo besiskiriančiųjų skaičius. Tačiau tuo pačiu procedūra pasunkėjo, o vis daugiau porų ėmė kreiptis į „Skyrybų kontoros“ projektą. Vis daugiau valstybių reikalauja besiskiriančioms poroms, pirmiausia, kreiptis į specialistus, porų psichologus, tokiu būdu bandant išsaugoti santuoką. Jeigu santuoka nėra išsaugojama, reikia kreiptis į tam tikras institucijas.
Lietuvoje norint išsiskirti, anksčiau užteko nueiti į civilinės metrikacijos biurą ir pateikti dokumentus. Dabar santuoka turi būti nutraukiama teisme, tačiau visoms poroms kyla ginčai dėl bendro turto, jo dalijimosi, vaikų ir pan. Taip pat šios paslaugos pabrango. Viena iš priežasčių – pailgėjęs skyrybų procesas, nes įstatymų leidėjai Lietuvoje jį padarė kiek sudėtingesnį. Šiais laikais didelis dėmesys skiriamas vaiko interesams, turto dalyboms. Visi šie procesai užtrunka, ypač įvairi dokumentacija. Dauguma į teisininkus dėl skyrybų besikreipiančių porų nėra patenkintos dabartine teisine sistema. Pasak besiskiriančių asmenų, procesas užtrunka per ilgai ir neretai nėra atsižvelgiama į abiejų besiskiriančių interesus. Pasak teisininkų, dažniausia išsiskyrimų priežastis – poros nepagarba vienas kitam, nesusikalbėjimas, nesupratimas ir neieškojimas kompromisų.
Patogu tai, jog besiskiriant dvejoms poroms bendru susitarimu, nebūtina samdyti advokatą. Dažniausiai jo pagalbos prireikia kilus nesutarimams tarp sutuoktinių vienais ar kitais klausimais. Advokatų honorarai priklauso nuo dalijamo turto vertės ir, žinoma, bylos sudėtingumo. Dar vienas įdomus faktas, jog skyrybos neretai nutinka paėmus bendras paskolas, investavus ir pradedant dėl to pyktis. Tokiu atveju skyrybos tampa sudėtingesniu procesu, dažnai tenka kreiptis į notarus ir advokatus dėl finansinių klausimų. Deja, bet šiuolaikinėje šeimoje gyvenančios poros neretai nebevertina požiūrio į šeimą, vaikus ir vis drąsiau skiriasi.