Klubinė kultūra Lietuvoje

parašė , 2011-09-03 11:45

Pradžia – bendraminčių susibūrimai
Viskas prasidėjo nuo idėjos, tiksliau, nuo bendraminčių susibūrimų. Jie norėjo į Lietuvą atnešti kažką naujo, ką matė viešėdami užsieny ar aktyviai rinkdami įrašus bei visais kitais būdais domėdamiesi ta šokių kultūra, kuri užsienio jaunimą jau linksmino gerokai daugiau nei dešimtmetį. Taigi vakarėliai kilnodavosi iš vietos į vietą, gandas apie juos eidavo iš lūpų į lūpas, o ne pasiekdavo reklama žiniasklaidoje.

2001 metai – lūžis
Nepaisant to, kad pirmieji naktiniai klubai („Eldorado“, „Nasa“) duris atvėrė dar 1994 metais, o netrukus po to prasidėjo jau beveik tikri šokių muzikos festivaliai „Strokes Temple“ ar „Techno Valentino“, esminis lūžis Lietuvos klubinio gyvenimo istorijoje įvyko ne taip ir seniai – 2001 metų pačioje pabaigoje, kai Vilniuje duris atvėrė klubas „Gravity“. Tai buvo pirmasis visas europines tradicijas atitinkantis naktinis klubas, tuo laiku paskelbęs rekordinę – 25 litų sumą už įėjimą. Bet gal ne tai svarbiausia. Svarbiausia, kad nuo tada šokių muzika visiškai „legalizavosi“ ir tapo verslu – vienas po kito pažiro naktiniai klubai (Vilniuje – „Helios“, „Intro“, „Terminalas“, 2004 metais tapęs Connect“, „New Orleans“, „Galaxy“, „Reset“, „Mambo“, …, Kaune – „Exit“, „City Metro“, Klaipėdoje – „Dada“, vėliau – „Global“ ). Kiekvienas naktinis klubas troško surasti savo veidą ir auditoriją, svarbu buvo ir iškabos.

Tapo verslu
Nebereikėjo ieškoti deficitinių lankstinukai į renginius… Akivaizdžiai padaugėjo ne tik jų, bet ir reklamos spaudoje, net televizijoje ir mobiliuosiuose telefonuose. Naktiniai klubai tapo normaliai užsuktu verslu su normaliai finansuojama rinkodara. Be to, į visa tai dar įsitraukė ir jaunimui savo prekes bandantys parduoti verslininkai ir prie daugelio vakarėlių pavadinimų ėmė lipdyti prekinius ženkliukai.

Pasirinkimas platus
Tai iš esmės pakeitė bendraminčių laikus, kai šokių muzika galbūt laikėsi daugiau „ant idėjos“. Nors, kita vertus, verkti, kad šokių muzika tapo komerciniu masiniu reiškiniu, būtų neteisinga – magnetukai. Progresyvios muzikos renginiai rodos, tokiose neįtikėtinose vietose kaip Trakų pilis ar laive ant upės bei įvairiausiems skoniams įtinkančių užsienio didžėjų ir renginių pilni savaitgaliai, dar gali nustebinti.

 

Rašyti komentarą