Viskas apie teisingą kontaktinių lęšių parinkimą
Šiuolaikinė oftalmologija charakterizuojama tuo, kad atsiranda vis daugiau naujų metodų, tarp kurių populiariausias šiuo metu yra regėjimo korekcija lęšiais. Tai aiškinama daugybe lęšių privalumų. Visgi, pirmiausia reikia pasirūpinti teisingu lęšių parinkimu atsižvelgiant į visus akies struktūros ypatumus.
Renkantis kontaktinius lęšius, būtina atminti, kad teisingai juos parinkti gali tik gydytojas, nes jis remsis visomis paciento akių ypatybėmis. Iš pradžių gydytojas paklausinės apie sveikatos būklę, o po to – atliks kompleksinę akių apžiūrą ir ištirs jų sandarą. Gauta informacija leis parinkti atitinkančios optinės galios, skersmens ir spindulio lęšius.
Be to, tyrimo metu gali būti išaiškintos įvairios kontraindikacijos naudoti kontaktinius lęšius. Tarp jų absoliučiomis kontraindikacijomis yra nosies, akių sinusų uždegiminiai susirgimai, glaukoma, tuberkuliozė, cukrinis diabetas, taip pat alergija medžiagoms, iš kurių pagaminti dvisavaitiniai kontaktiniai lęšiai.
Nusprendus naudoti kontaktinius lęšius, reikia būti pasiruošusiam tam, kad po jų parinkimo reikės nuolat kontroliuoti regėjimą ir lankytis pas oftalmologą. Pirmą kartą pas oftalmologą reikia apsilankyti po mėnesio, kai buvo parinkti lęšiai ir jų nešiojimo pradžios, antrą kartą – po trijų mėnesių, trečią – po šešių mėnesių. Kartą per metus būtina apsilankyti pas specialistą, nes kai kurie sutrikimai gali vystytis nepastebimai.
Renkantis vienus ar kitus lęšius reikia susimąstyti, kaip jie bus nešiojami. Yra tokie, kurie išimami kiekvieną dieną, bet galima pasirinkti ir taip vadinamus planinio keitimo lęšius. Jų privalumas tas, kad jie nešiojami neišsiimant ilgiau laiko (iki kelių mėnesių).
Teisingai ir atsižvelgiant į visas akių ypatybes parinkti kontaktiniai lęšiai leis ne tik pažvelgti į visą pasaulio grožį, bet ir sumažins akių nuovargį ir padidins jų darbingumą. Be to, jie ne tik negadina žmogaus išvaizdos, bet ir gali jį papuošti, jei naudojami spalvoti lęšiai.